سبک زندگی

این فایل درباره ی سبک زندگی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
سبک زندگی|50674155|evo|

حجم فایل : 2.6 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 34
بنام خدا مفعول : کلمه ای است که کار برآن واقع می شود مانند :
او را در آن گرداب دیدم.
مفعول
طریقه یافتن مفعول : چه کسی را؟ چه چیزی را؟ + فعل جمله مفعول نکته :
نشانه مفعولی حرف«را» می باشد ولی آمدن آن در جمله ضرورتی ندارد.
تو را ای کهن بوم و بر کشورم دوست دارم.
چه کسی را دوست دارم؟ تو را
بحر آفرید و برّ و درختان و آدمی
چه چیزی را آفرید؟ بحر و برّ و درختان و آدمی (حذف نشانه را) نکته :
معمولاً در فعل هایی که از مصدر «گفتن» ساخته می شوند اغلب جمله ی بعد از آن مفعول واقع می شود.
اَنس بن مالک گفت : یک بار تندخویی و سخن درشت از او ندیدم.
چه چیزی را گفت؟ مفعول نکته ی دوم :

صنعت ادبی تکرار : گاهی شاعر و نویسنده برای این که به موضوعی تأکید و تکیه کند برخی کلمات را تکرار می کند؛ تکرار در صورتی زیباست که مقصد و هدف از آن تأکید بر موضوع باشد. من قلب کوچولویی دارم؛ خیلی کوچولو؛ خیلی خیلی کوچولو.
مادر بزرگم می گوید: (قلب آدم نباید خالی بماند . اگر خالی بماند، مثل یک گلدان خالی، زشت است و آدم را اذیت می کند).
قلب کوچکم را به چه کسی بدهم؟ فعل مفعول برای همین هم، مدتی است فکر می کنم این قلب کوچولو را به چه کسی باید بدهم؛ یعنی چه کسی را باید توی قلبم جای بدهم که از همه بهتر باشد؟ یعنی راستش، چطور بگویم؟ مفعول فعل جمله دلم می خواهد تمام تمام این قلب کوچولو کوچولو را مثل یک خانه قشنگ کوچولو به کسی بدهم که خیلی خیلی دوستش دارم ... یا... نمی دانم... کسی که خیلی خوب است کسی که واقعا حقش است توی قلب خیلی کوچولو و خیلی تمیز من خانه داشته باشد. تکرار مشبه تکرار ادات تشبیه مشبه به وجه شبه خوب، راست می گویم دیگر، نه>؟
پدرم می گوید( قلب، مهمان خانه نیست که آدم ها بیایند، دو سه ساعت یا دو سه روز توی آن بمانند و بعد بروند. قلب ، لانه ی گنجشک نیست که بهار ساخته شود و در پاییز، باد آن را با خودش ببرد...) فعل از مصدر گفتن مفعول قلب، راستش، نمی دانم چیست اما این را می دانم که فقط جای آدم های خیلی خیلی خوب است – برای همیشه-...خوب... بعد از مدت ها که فکر کردم، تصمیم گرفتم قلبم را بدهم به مادرم؛ تمام قلبم را، تمام تمامش را بدهم به مادرم؛ و این کار را هم کردم...
اما....
اما وقتی به قلبم نگاه کردم ، دیدم با اینکه مادر خوبم توی قلبم جا گرفته، خیلی هم راحت است، باز هم نصف قلبم خالی مانده.... خوب معلوم است. من از اول هم باید عقلم می رسید و قلبم را به هر دوتاشان می دادم؛ به پدرم و به مادرم. پس، همین کار را کردم.
بعدش، می دانید چطور شد؟ بله، درست است. نگاه کردم و دیدم که باز هم، توی قلبم مقداری جای خالی مانده... نشانه مف...مطالب دیگر:
🔑280 بسم الله🔑تحقیق درمورد آب🔑تحقیق درمورد خورشید🔑تحقیق درمورد خاک🔑تحقیق درمورد جنگل ها🔑تحقیق درمورد کوه ها🔑تحقیق درمورد آبشار🔑تحقیق درمورد نانو🔑تحقیق درمورد ابرها🔑تحقیق درمورد سنگ ها🔑وکتور دوچرخه سواری🔑وکتور آتش🔑وکتور بچه🔑دانلود پاورپوینت فصل 1 علوم هفتم (تفکر و تجربه)🔑دانلود پاورپوینت فصل 2 علوم هفتم (اندازه گیری در علوم و ابزارهای آن)🔑پاورپوینت آنتی بیوتیگ ها و انواع آنها 🔑علوم تجربی هشتم (درسنامه)🔑پروژه آماده ادیوس : کلیپ اسپرت عاشقانه عروس و داماد جدید🔑طرح سه بعدی اسکچاپ پل خیابان اسمیت فیلد (sketchup)🔑دانلود پاورپوینت ورزش🔑مجموعه افکت های ترنزیشن زوم جدید مخصوص ادیوس بهمراه دمو🔑دانلود پاورپوینت والیبال🔑فایل رفع خاموشی گوشی هواوی مدل h30-u10 mtk6582🔑آموزش جامع راهسازی🔑استانداردهای غربالگری سندرم داون